رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
  • السبت ۳ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 20 January

خبرگزاری فرانسه در بازتاب نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری ایران، به نقل از «علی اصغر احمدی» رئیس ستاد انتخابات کشور گزارش داد: «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران با توجه به شمارش بیش از نیمی از آراء در روز شنبه در انتخابات پیشتاز است. به گزارش پایگاه خبری جهش؛این خبرگزاری روز شنبه افزود: احمدی در تلویزیون […]

خبرگزاری فرانسه در بازتاب نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری ایران، به نقل از «علی اصغر احمدی» رئیس ستاد انتخابات کشور گزارش داد: «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران با توجه به شمارش بیش از نیمی از آراء در روز شنبه در انتخابات پیشتاز است.

به گزارش پایگاه خبری جهش؛این خبرگزاری روز شنبه افزود: احمدی در تلویزیون دولتی ایران گزارش داد، از میان ۲۵.۹ میلیون آرای شمارش شده، روحانی ۱۴.۶ میلیون از آرا و «ابراهیم رئیسی» رقیب تندروی وی ۱۰.۱ میلیون از آرا را کسب کرده است.
فرانس پرس درادامه گزارش خود آورده است: مشارکت گسترده مردم در انتخابات روز جمعه که طبق برآوردها بیش از ۴۰ میلیون نفر از ۵۶ میلیون رای دهنده واجد شرایط در آن شرکت کردند، باعث شد رای گیری برای اخذ رای از مردمی که در صف های طولانی ایستاده بودند، تمدید شود.
روحانی، میانه روی ۶۸ ساله که نقش پیشتازی را در توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ با قدرت های جهان داشت، انتخابات را انتخاب بین آزادی های بیشتر مدنی و «افراط گرایی» عنوان کرده است اما با رقابت شدیدی از سوی «ابراهیم رئیسی» ۵۶ ساله که خود را مدافع مستضعفان توصیف کرده و خواستار خط مشی سختگیرانه تر علیه غرب است، مواجه بوده است.
به گزارش ایرنا، مردم ایران روز جمعه با حضور در پای صندوق های رای در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شهر و روستا و اولین دوره انتخابات میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کردند.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در سال ۹۲ موفق به کسب ۱۸ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۶۲۹ رأی شد و به عنوان یازدهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.
در آن دوره از انتخابات ۳۶ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۱۵۶ نفر پای صندوق های رای رفتند که مشارکتی ۷۲.۷ درصدی را شاهد بودیم.

 

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.