رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
  • السبت ۳ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 20 January
مراسم رونمایی از کتاب کورش بزرگ واعلام رسمی آغاز ساخت فیلم کورش بزرگ برگزار شد.

ساخت فیلم کوروش کبیر در غیاب علی معلم کلید خورد

 به گزارش پایگاه خبری جهش؛مراسم رونمایی از کتاب کورش بزرگ واعلام رسمی آغاز ساخت فیلم کورش بزرگ و تقدیر از خانواده علی معلم در موزه سینما با حضور اهالی رسانه،جمعی از هنرمندان و سینماگران با اجرای داریوش ارجمند برگزار شد. وی در ابتدای مراسم از اهمیت تاریخ باستان ایران در کشور خودمان و جوامع خارج […]

 به گزارش پایگاه خبری جهش؛مراسم رونمایی از کتاب کورش بزرگ واعلام رسمی آغاز ساخت فیلم کورش بزرگ و تقدیر از خانواده علی معلم در موزه سینما با حضور اهالی رسانه،جمعی از هنرمندان و سینماگران با اجرای داریوش ارجمند برگزار شد.
وی در ابتدای مراسم از اهمیت تاریخ باستان ایران در کشور خودمان و جوامع خارج گفت و بیان کرد:آرزوی علی معلم و مسعود جعفری جوزانی بود و هست که این فیلم ساخته شود.
وی افزود:عدم قتل عام و مردم آزاری ما پس از جنگ و پیروزی بین ایران وعراق ادامه همان تاریخ کورش کبیر است که نشان می دهد این نسل های ما علاقه مند به خون و خونریزی نبود.
وی ادامه داد:جوزانی قبل از این مراسم همه هستی و درامد خود از سینما را برای پیشبرد ساخت این فیلم داده اما این کار بزرگ از عهده مردم پیش می‌رود که جوزانی توضیح خواهد داد.
نصیریان بیان کرد:اطلاعی از همکاری علی معلم با این پروژه نداشتم اما الان که متوجه شدم بسیار خوشبخت شدم.معلم مرد ایران دوست و هنر دوست بود و این تمایلش مقوله ای طبیعی است.
وی افزود:ساخت همچین کارهایی بسیار خطیر و مشکل است و به جز سرمایه و ساختار،اسطوره و دوری زمان از آن اتفاقات در گذشت قرن ها برمیگردد که غیر واقعی و عجیب و غریب کرده و رئال کردن آن در این برهه زمانی بسیار سخت است.
وی ادامه داد:ساخت این اثر نیاز به کمک ملی دارد منتهی چیزی که باید پرهیز کرد عدم استفاده از بازیگران خارجی است چون فکر میکنم خودمان امکاناتش را داریم.پس فکر و فیلم ایرانی کار خودمان است.
این بازیگر عنوان کرد:جوزانی مرد میدان است و این را ثابت کرده است و فکر میکنم با همکاری بازماندگان علی معلم که سخت کوش و عاشق هستند بتوانند هم نام کورش بزرگ و علی معلم را بزرگ بدارند و آرزوی موفقیت برای آنها دارم.
ارجمند گفت:همانطوری که توانستیم فرهنگ اسلامی را برپا کنیم و جهانیان را سر میز مذاکره بنشانیم و قدرتمان را به رخ بکشیم می توانیم با عزم ملی پروژه ای ملی را بسازیم.
فتح الله جعفری جوزانی اظهار داشت:استاد علی نصیریان بحث هایی را مطرح کردند که علتش من بودم،چون به عنوان نمونه اگر قرار باشد از آل پاچینو استفاده کنیم به دلیل مطرح بودن جهانی وی بود ومیتوانست هم در حذب سرمایه و مخاطب موفق باشیم اما با حمایت هایی که قولش را گرفتیم فکر نمیکنم نیاز به حضور عوامل و بازیگران خارجی نیست.
وی افزود: در مورد تولید فیلم هایی مانند “سیصد” باید بگویم طبیعی است که ساخته شود و طرف آنها رابگیرد و به نفع خود بسازند و این تقصیر خودمان است که به تاریخ بزرگ خودمان نمی پردازیم و اجازه این کار را به آنها میدهیم.
وی ادامه داد:البته اگر ما “سیصد” را بسازیم آنها را تحقیر نخواهیم کرد و خوشحالم که توانستیم تا به این لحظه هر جقدر کوچک قدم برداریم.
در ادامه و پس از پخش بخشی از صحبت های علی معلم،آذر معماریان گفت:صداقت و صراحت گفتار علی معلم در سینمای ایران برای کسی پوشیده نیست و سینماگران و همکارانش را از جنس خودش انتخاب میکرد و به این جهت مسعود جعفری جوزانی را انتخاب کرد.
وی افزود:وی پس از دیدن “در چشم باد” یقین پیدا کرد جعفری جوزانی میتواند این پروژه عظیم ملی را پیش ببرد.
وی ادامه داد:علی معلم اگر دوست داشت از یک بازیگر مطرح جهانی استفاده کند به خاطر این بود که آن هنرمند پرآوازه در تمام جهان مردم را به سینما بیاورد و ما محصول و تمدمان را به جهان نشان دهیم.
وی گفت:من از طرف این مرد بزرگ در کنار عموی سینمای ایران که مسئولیت هردو را بر گردن گرفته خواهم ایستاد تا این پروژه به انتها برسد.علی و مسعود این پروژه را طوری طراحی کردند که هرکدام و حتی دو نفر نباشد ساخت آن به انتها برسد.
معماریان بیان کرد: در جوزان فیلم انجمنی تشکیل شده که از نخبگان ایرانی در تمام دنیا برای پیشبرد کارها و ساخت این فیلم کمک می شود.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد:سینما و هنر در حوزه کاری ماست و ازآن غافلیم ودر دولت جدید به آن میپردازیم،کار کورش نیز پروژه ای بزرگ است و به سهم خودمان حمایت خواهیم کرد تا به نتیجه برسد.
در ادامه دکتر اکبر عالمی عنوان کرد:کورش بزرگ برای بشر شادی آرزو میکرد و از غم و غضه برای مردم نمی خواست،جوزانی هم سینما ووهم ذایقه جهانیان و هم میداند تکه پاره های برجامانده در تاریخ را کنار هم قرار بده و از جنس نمایش تغییر دهد و…قرار نیست کورش را آنچنان بزرگ کند که جهانیان را تحقیر کند.
وی افزود: در روانشناسی جوزانی به شما قول میدهم فیلمی را بسازد که تاثیر جهانی داشته باشد.
در ادامه مسعود جعفری جوزانی تصریح کرد:من و علی رفیق بودیم و هستیم و خواهیم بود آدمها نمیروند فقط شکل عوض میکنند.
وی افزود:هر ذهنیت و چیزی نطفه ببندد قابل پیاده شدن است ومیتوان انجام داد.ما ملتی هستیم که دوهزار و چند سال پیش تمدن را به جهانیان نشان دادیم.
وی ادامه داد:دکتر نامجو پسر ژاله علو از آنطرف دنیا برای ما کار انجام داد و میدهد و ما این پتانسیل ها را داریم و شک ندارم این پروژه ساخته خواهد شد.
کتایون ریاحی گفت:وقتی حضور و جشن و کارناوال مردم در انتخابات را دیدیم به پیشینه چند هزارساله ایرانیان بیش از پیش پی بردم.
وی افزود: یقین دارم ساخته خواهد شد.ما باید پدرمان را معرفی کنیم پدری که پسر خلفی مانند علی معلم داشت.اراده بزرگی در پشت ساخت این پروژه است.
وی ادامه داد:این کار بزرگ به همت جعفری جوزانی صورت خواهد گرفت و ما پشت این پروژه خواهیم بود و همراه خانواده معلم نیز هستیم و قدم های اولیه محکم برداشته شده است.این باعث افتخار است واز همه پارسی زبانان همه جهان خواهانم برای نشان دادن قامت بلند ایرانی همت و حمایت کنند.
در ادامه فیلمی از روند کاری این پروژه پخش شد و سیروس ابراهیم زاده متنی که از قبل تهیه کننده بود را قرائت کرد وپس از آن مراسم بریدن کیک برگزار شد.
در این مراسم اکبر زنجانپور، امین تارخ، مجید میرفخرایی، سیروس ابراهیم زاده، آنا نعمتی، هنگامه حمیدزاده، مهتاب کرامتی، علیرضا تابش، نگین صدق گویا و…حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.