رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
  • الإثنين ۵ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 22 January
سالروز درگذشت ناصرخان حجازی

پرواز عقاب از شهر کلاغ ها شش ساله شد

به گزارش پایگاه خبری جهش؛ دوم خرداد سالروز درگذشت یکی از ماندگارترین چهره های تاریخ فوتبال ایران است که تا ابد در صدر دل فوتبال دوستان جای خواهد داشت. ۲۳  آذر سال ۱۳۲۸ در خیابان آریانا (مالک اشتر) تهران به دنیا آمد. پدرش تبریزی و مادرش اهل خرم دره بود. بسکتبال بازی می کرد و فکر فوتبال […]

به گزارش پایگاه خبری جهش؛ دوم خرداد سالروز درگذشت یکی از ماندگارترین چهره های تاریخ فوتبال ایران است که تا ابد در صدر دل فوتبال دوستان جای خواهد داشت.

۲۳  آذر سال ۱۳۲۸ در خیابان آریانا (مالک اشتر) تهران به دنیا آمد. پدرش تبریزی و مادرش اهل خرم دره بود. بسکتبال بازی می کرد و فکر فوتبال نبود، خیلی اتفاقی در مدرسه به عنوان دروازه بان از وی خواسته شد درون دروازه بیاستید، قبول کرد و از همان روز به بعد شد ناصر حجازی، عقاب آسیا…

“من در زندگی ام واقعاً تعارف ندارم، شاید اگر واقعیت را نمی گفتم خیلی چیزها از لحاظ موقعیت اجتماعی و مالی به دست می آوردم اما وجدانم قبول نمی کند واقعیت ها را نگویم.” این جمله قسمتی از صحبت های به یادماندنی ناصر حجازی اسطوره به تمام معنای فوتبال ایران است که دوم خرداد سال ۹۰۰ از میان ما پر کشید و همچون عقابی دست نیافتنی به آسمان پر کشید تا دست نیافتنی تر شود. از دوران فوتبالی و افتخارات ناصر خان همه جا صحبت شده و ذکر آنها تکراری بیش نیست و چه خوب است در مورد همین یک جمله ای که در بالا اشاره شد کمی صحبت کنیم تا بزرگی این چهره دوست داشتنی فوتبال ایران باز هم بیشتر نمود پیدا کند.

در فوتبالی که دروغ، ریا و انواع ناسالمی ها جای مرام و جوانمردی های گذشته را گرفته بود، ناصر حجازی یک تنه با گفتار و کردار منحصر به فرد خود نامی از خود بر جای گذاشت که ارزش آن میلیاردها بار ارزشمندتر از بسیاری از چهره های میلیاردی است. ناصر خان شاید به واسطه صراحت بیان و تن ندادن به برخی اعمال خارج از عرف، عرف شده در فوتبال کشور، نه به عنوان بازیکن و نه به عنوان مربی به آنچه که استحقاقش را داشت نرسید اما نامی از خود برجای گذاشت که شاید فوتبال ایران دیگر نظیر آن را به خود نبیند.

ناصر حجازی جنتلمن فوتبال ایران، الگوی ورزشی و اجتماعی خیلی هاست و براستی در مکتب وی قدم گذاشتن ابهتی دارد که در توان هر کسی نیست. اظهار نظرهایی که از روی دلسوزی بر مردم کشور انجام می داد همیشه در ذهن ما ماندگار است و تک تک شان به عنوان خاطراتی ابدی در ذهن تمام ما خواهند ماند. دوم خرداد سال۹۰   ناصر حجازی از بین ما رفت اما این خاطرات و بزرگی ها برای همیشه نزد ما ماندگار ماند و مردم ایران عقاب شان را به جایگاه ابدی اش در بالاتر از ابرها بدرقه کردند.

محبوب دل فوتبال دوستان آبی و قرمز بودن کار هرکسی نیست، اما ناصر حجازی بی هیچ حاشیه و سر و صدایی خود را در دل همه اقشار جای داد و تا آخرین لحظات عمر خود با پافشاری روی کاراکتر عقاب معابانه خود مسیر اوج را در پیش گرفت و زمانی که دید عرصه بر عقاب ها در حضور کلاغ ها تنگ شده، پرواز به سمت دیار باقی را بر حضور در این جهان ترجیح داد.
روحت شاد عقاب آسیا…

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.