رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
  • الأربعاء ۰ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 17 January
شهرهای یزد و ونیز خواهرخوانده می‌شوند

خواهر های افسانه ای

شهردار یزد از خواهرخواندگی شهر یزد و شهر ونیز خبر داد و اعلام کرد: موافقت ضمنی شهردار شهر ونیز نیز گرفته شده تا با مبنای مشخص این خواهرخواندگی اجرا شود . به گزارش پایگاه خبری جهش به نقل از ایسنا؛ «محمدرضا عظیمی‌زاده» در آخرین نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به طرح تهیه برند […]

شهردار یزد از خواهرخواندگی شهر یزد و شهر ونیز خبر داد و اعلام کرد: موافقت ضمنی شهردار شهر ونیز نیز گرفته شده تا با مبنای مشخص این خواهرخواندگی اجرا شود .

به گزارش پایگاه خبری جهش به نقل از ایسنا؛ «محمدرضا عظیمی‌زاده» در آخرین نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به طرح تهیه برند شهری برای شهر یزد، گفت: این طرح با شرح خدمات مشخص می‌تواند به عنوان الگو در شهر یزد اجرا شود که نیاز است در این زمینه مشاورین خبره  وارد کار شوند و با تهیه  طرح یک برند مناسب، شهر یزد را معرفی کنند .

وی در ادامه از خواهرخواندگی شهر یزد و شهر ونیز خبر داد و افزود: این برنامه در دستور کار شهرداری قرار دارد و موافقت ضمنی شهردار شهر ونیز نیز گرفته شده  تا با مبنای مشخص این خواهرخواندگی اجرا شود .

تشکیل تالار گفتگو در سطح شهر که در طول هفته مردم بتوانند به این تالار مراجعه و از تصمیمات شهری مطلع شوند، از دیگر برنامه‌هایی بود که شهردار یزد در جلسه علنی شورا به آن اشاره کرد .

عظیمی‌زاده از تشکیل مثلث طلایی گردشگری که استان‌های اصفهان، شیراز و یزد در آن قرار دارند، خبر داد و گفت:  شهر یزد به لحاظ پتانسیل گردشگری بالایی که دارد می تواند در راس یکی از این مثلث‌ها قرار بگیرد که در این زمینه پیگیر هستیم و در جلساتی که در این مورد برگزار شده‌، بخش‌های خصوصی پای کار هستند که قطعا می‌تواند برای شهر یزد به لحاظ جذب گردشگر بسیار مفید باشد .

«عزت یادگار» سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد در ادامه به مشکل اجرای عملیات عمرانی در  طرح باغ بزرگ شهر اشاره کرد و  افزود: در حال حاضر ساخت و سازهای ساختمانی در این طرح در حال انجام است و کسی هم جوابگو نیست و اجرائیات شهرداری باید در این زمینه قوی‌تر عمل کند .

وی به ظرفیت بالای این طرح برای پرکردن اوقات فراغت خانواده‌ها اشاره کرد و گفت:  این مکان می‌تواند به عنوان ریه تنفسی شهر مورد استفاده قرار بگیرد و باید برای آن یک تصمیم اساسی گرفته شود و نیار است اعتبار بیشتری جهت اجرای عملیات عمرانی در آن تخصیص داده شود .

«مرتضی شایق» دیگر عضو شورای اسلامی شهر یزد هم با اشاره به این که ضوابط طرح تفضیلی شهر هنوز ابلاغ نشده است، گفت: اگر ضوابط این طرح ابلاغ شود و طرح باغ بزرگ شهر برابر با ضوابط باغات اجرا شود، مشکل تا حدودی حل خواهد شد .

وی گفت: در حال حاضر عملیات عمرانی شامل کف‌سازی مسیر در حال انجام هست تا مشخص شود که این مسیر پیاده‌رو است و در ادامه باید یک بودجه کافی در نظر گرفته شود تا بتوان عمیلیات  عمرانی در این طرح را به اتمام رساند .

 

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.