رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
  • الأربعاء ۰ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 17 January
خادم الشریعه بهترین شطرنجباز ایران

تعلیق شطرنج ایران رسمی شد؟

به گزارش پایگاه خبری جهش و به نقل از فارس؛ رنکینگ جهانی فدراسیون جهانی شطرنج منتشر شد. بر این اساس در آخرین رده بندی ماه اخیر فدراسیون جهانی شطرنج مگنوس کارلسن قهرمان حال حاضر جهان با ۲۸۳۲ واحد ریتینگ همچنان صدرنشین است. وسلی سوی آمریکایی با ۲۸۱۲ و ولادیمیر کرامنیک روس با ۲۸۰۸ واحد ریتینگ […]

به گزارش پایگاه خبری جهش و به نقل از فارس؛ رنکینگ جهانی فدراسیون جهانی شطرنج منتشر شد. بر این اساس در آخرین رده بندی ماه اخیر فدراسیون جهانی شطرنج مگنوس کارلسن قهرمان حال حاضر جهان با ۲۸۳۲ واحد ریتینگ همچنان صدرنشین است. وسلی سوی آمریکایی با ۲۸۱۲ و ولادیمیر کرامنیک روس با ۲۸۰۸ واحد ریتینگ در رده های دوم  و سوم قرار گرفتند.

 در بخش بانوان هویفان چینی با ۲۶۶۶ واحد ریتینگ و افزایش ۱۴.۱ واحدی همچنان صدرنشین رده بندی بانوان است. جو ونجون دیگر ستاره چینی با ۲۵۸۳ و با وجود ۱۰.۴ واحد کاهش ریتینگ در رده دوم باقی ماند و آنا موزیچوک با ۲۵۶۹ و با ۲.۹ واحد افزایش در رده سوم جای گرفت. سارا سادات خادم الشریعه با ۲۴۳۷ واحد ریتینگ در رده سی و هشتم برترین شطرنجبازان بانوی قرار گرفت.

 همچنین در رده بندی کلی، ایران با میانگین ۱۰ نفر برتر ۲۵۱۷ در رده سی و پنجم جهان و سوم آسیا قرار گرفت. روسیه، آمریکا و چین در رده های اول تا سوم جای گرفتند.

 در رده بندی فدراسیون جهانی و در میان شطرنجبازان ایرانی، پرهام مقصودلو با ۲۵۸۴ واحد ریتینگ و ۶.۵ واحد افزایش در رده اول قرار گرفت. پویا ایدنی با ۲۵۷۸ و احسان قائم مقامی با ۲۵۵۶ واحد ریتنیگ بدون تغییر در ریتینگ نسبت به ماه گذشته در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

 در بخش بانوان کشورمان، سارا سادات خادم الشریعه با ۲۴۳۷ واحد همچنان صدرنشین است و میترا حجازی پور با ۲۳۵۱ واحد در رده دوم قرار دارد.

 نکته مهم و کلیدی در رنکینگ جهانی شطرنج این است که گفته می شود در فهرست جدید فیده، مسابقاتی که طی ماه اخیر در کشورمان برگزار شده، حتی قهرمانی جوانان آسیا در شیراز مورد محاسبه قرار نگرفته و این نکته شائبه های جدی درباره تعلیق شطرنج ایران را به دنبال دارد و به نظر می رسد که به دلیل عدم به موقع پرداخت جوایز مسابقات جهانی بانوان، فدراسیون جهانی شطرنج ایران را تعلیق کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.