رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
  • السبت ۸ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 February
اینبار نوبت اسحاق بود تا واکنش نشان دهد

آمریکا متهم اصلی تولید گازهای گلخانه ای

پایگاه خبری جهش- معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اعلام خروج آمریکا از معاهده محیط‌ زیستی پاریس اظهار کرد: آقای ترامپ فراموش کرده که گازهای گلخانه ای که طی چند دهه گذشته در آمریکا تولید شده نه تنها مردم این کشور، بلکه زندگی بشریت را تهدید کرده است. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز […]

پایگاه خبری جهش- معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اعلام خروج آمریکا از معاهده محیط‌ زیستی پاریس اظهار کرد: آقای ترامپ فراموش کرده که گازهای گلخانه ای که طی چند دهه گذشته در آمریکا تولید شده نه تنها مردم این کشور، بلکه زندگی بشریت را تهدید کرده است.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز (سه شنبه) در مراسم دوازدهمین دوره جایزه ملی محیط‌ زیست که به مناسبت روز جهانی محیط‌ زیست در پارک پردیسان تهران برگزار شد، با تاکید بر لزوم توجه به مسائل زیست محیطی اظهار کرد:  امروز همگان واقف هستیم که جهان بیش از ظرفیت‌های زیستی خود در معرض آسیب قرار گرفته و با چالشهایی جدی روبرو شده است.

وی گرم شدن زمین، تغییر اقلیم، افزایش گازهای گلخانه ای، آلودگی آب خاک و هوا و زوال جنگلها و مراتع را از جمله تهدیدات زیست محیطی عنوان و خاطر نشان کرد: تهدیدات بسیاری برای همه ساکنان زمین وجود دارد که مقابله با آنها فرا زمان و فرا مکان است و همه ملت ‌ها و دولتهای دنیا باید نسبت به سرنوشت زمین حساس باشند و برنامه ریزی کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات بین‌المللی انجام شده در زمینه مسائل زیست محیطی گفت: مکررا می شنویم که سازمانهای بین‌المللی در زمینه محیط‌ زیست گام‌هایی برمی دارند که آخرین نمونه آن توافقنامه زیست محیطی پاریس است. این توافق پس از دوره های مختلف مذاکره با تقریبا تمامی کشورهای عضو سازمان ملل نهایی وبه  امضای اعضای آن رسید.

جهانگیری با انتقاد از خروج ایالات متحده آمریکا از این توافقنامه اظهار کرد:  متاسفانه کشوری که بیش از همه در ایجاد و توسعه گازهای گلخانه ای نقش داشته است در یک برتری جویی بی حساب نسبت به توافق پاریس به نوعی ابراز تردید نموده است و رئیس‌جمهور آن اعلام کرده که ترجیحش مردم آمریکا هستند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا متهم اصلی تولید گازهای گلخانه ای است، تصریح کرد: ترامپ فراموش کرده که گازهای تولید شده طی چند دهه گذشته نه تنها زندگی مردم آمریکا، بلکه زندگی بشریت را تهدید کرده است.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: آمریکا باید بیش از بقیه به وظایف انسانی خود در زمینه مسائل زیست محیطی عمل کرده و دنیا نیز باید  در این موضوع موضعی جدی داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.