رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
  • الإثنين ۳ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 19 February
تلفنی عجیب از ترامپ به ریاض

حفظ اتحاد شورای همکاری خلیج فارس

بر خلاف توییت های دونالد ترامپ علیه قطر و حمایت او از تروریسم، حال در عرض یک روز نظر رییس جمهور آمریکا تغییر می کند و به حفظ اتحاد در منطقه تاکیید دارد. به گزارش جهش و به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در تماس تلفنی با سلمان بن عبدالعزیز، […]

بر خلاف توییت های دونالد ترامپ علیه قطر و حمایت او از تروریسم، حال در عرض یک روز نظر رییس جمهور آمریکا تغییر می کند و به حفظ اتحاد در منطقه تاکیید دارد.

به گزارش جهش و به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در تماس تلفنی با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان بر اهمیت اتحاد شورای همکاری خلیج فارس جهت شکست تروریسم و حفظ ثبات منطقه تاکید کرد.

ترامپ در این گفت‌وگوی تلفنی درباره توقف حمایت‌های مالی از گروه‌های تروریستی و توقف حمایت از افراط گرایی از سوی هر یک از کشورهای منطقه تاکید کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا پیشتر در توئیتی تاکید کرده بود: منزوی کردن قطر آغازی برای پایان حمایت از تروریسم است و همه نشانه‌ها در حمایت از افراط گرایی مذهبی به قطر اشاره دارد.

وی در توئیت دیگری نوشت: کشورهای شرکت کننده در نشست‌های ریاض تاکید کردند که راهکاری جدی برای مبارزه با حمایت مالی از افراط گرایی را در پیش خواهند گرفت و همه نشانه‌ها به قطر اشاره دارد.

این در حالی است که سخنگوی کاخ سفید گفت: ترامپ دیداری مثبت و سازنده با امیر قطر در ریاض داشت. وی در این دیدار از اصرار امیر قطر برای پیوستن این کشور به مرکز مبارزه با تروریسم خرسند شد.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.