رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January

نماینده سازمان ملل در امور سوریه که راهی روسیه شده است تاکید کرد که مسکو باید بخشی از راه حل رسیدن به صلح در سوریه باشد. به گزارش جهش و به نقل از شبکه المنار، استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه پیش از حرکت به سمت روسیه گفت که در مسکو […]

نماینده سازمان ملل در امور سوریه که راهی روسیه شده است تاکید کرد که مسکو باید بخشی از راه حل رسیدن به صلح در سوریه باشد.

به گزارش جهش و به نقل از شبکه المنار، استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه پیش از حرکت به سمت روسیه گفت که در مسکو با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه و سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه دیدار خواهد کرد و تلاش می‌کند تا روند دستیابی به صلح در سوریه را به پیش ببرد.

او گفت: روسیه باید در روند دستیابی به صلح در سوریه شرکت داده شود. اکنون در سوریه آتش بسی برقرار شده که با وجود همه نقض‌هایی که صورت می‌گیرد باز اقدام مناسبی است.

دی میستورا گفت: حفظ آتش بس برای مدت طولانی بدون ایجاد یک افق سیاسی روشن امکان پذیر نیست. روسیه، ترکیه و ایران اخیرا به توافقی در آستانه قزاقستان دست یافتند که بر اساس آن در سوریه آتش بس وضع شده و مناطقی تحت عنوان مناطق کاهش تنش ایجاد شده است تا در آینده با مذاکرات سیاسی بتوان صلح پایدار را در این کشور به وجود آورد.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.