رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
  • الإثنين ۳ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 19 February
جرائم مربوط به مواد مخدر در چین روز به روز روبه افزایش است

جرائم مواد مخدر در چین

به گزارش پایگاه خبری جهش به نقل از  ایرنا؛ داده های آماری حاکی است که در پنج سال گذشته پلیس چین به ۵۴۱ هزار پرونده قاچاق و خرید و فروش مواد مخدر رسیدگی کرده است. در همین مدت چین موفق شده است ۵۴۳ هزار نفر را دستگیر کند، اما دادستانی کل کشور بر این باور […]

به گزارش پایگاه خبری جهش به نقل از  ایرنا؛ داده های آماری حاکی است که در پنج سال گذشته پلیس چین به ۵۴۱ هزار پرونده قاچاق و خرید و فروش مواد مخدر رسیدگی کرده است.
در همین مدت چین موفق شده است ۵۴۳ هزار نفر را دستگیر کند، اما دادستانی کل کشور بر این باور است که سرعت رشد جرائم مواد مخدر در چین پیشرو دیگر کشورهای جهان می باشد و این باعث نگرانی است.
در سال ۲۰۱۲ میلادی جرائم مواد مخدر ۷.۷ درصد از کل جرائم کشور را شامل می شد اما در سال ۲۰۱۶ میلادی این رقم به ۱۰.۵ درصد افزایش یافته است.
دادستانی کل چین در گزارشی که تارنمای چاینا ارگ روز چهارشنبه منتشر کرده، آورده است که متاسفانه جرائم مواد مخدر به کل کشور سرایت کرده و استان های جنوبی، شرقی، غربی و مرکزی را در برگرفته است.
دادستانی افزوده است که خرید و فروش، تجارت و قاچاق مواد مخدر انواع جرائمی است که پلیس باید در سطح کشور با آنها برخورد کند.
بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ میلادی ۱۱۹ هزار نفر در چین به دلیل قاچاق و خرید و فروش مواد مخدر به حبس هایی بیش از پنج سال محکوم شده اند.
این در شرایطی است که در چین قاچاق و خرید و فروش بیش از ۵۰ گرم ماده مخدر هرویین برای مرتکبین آن مجازات اعدام به همراه دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.