رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
  • الأربعاء ۰ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 17 January
تحلیلی بر حواشی روز قدس

افراطیون در برابر مردم

پایگاه خبری جهش– به پیشنهاد ابراهیم یزدی، وزیر وقت دولت بازرگان، تأکید بازرگان و مهر تائید رهبر فقید جمهوری اسلامی، امام خمینی، درست یک سال بعد از انقلاب اسلامی، مسئله روز قدس مطرح گردید. هدف از اول هم حمایت انقلاب اسلامی ایران، از کشورهای اسلامی مظلوم منطقه ازجمله فلسطین بود. هرچند که امام خمینی در […]

پایگاه خبری جهش به پیشنهاد ابراهیم یزدی، وزیر وقت دولت بازرگان، تأکید بازرگان و مهر تائید رهبر فقید جمهوری اسلامی، امام خمینی، درست یک سال بعد از انقلاب اسلامی، مسئله روز قدس مطرح گردید. هدف از اول هم حمایت انقلاب اسلامی ایران، از کشورهای اسلامی مظلوم منطقه ازجمله فلسطین بود. هرچند که امام خمینی در همان ابتدا گفت که روز قدس روز فلسطین نیست. روز اسلام است و مقاومت اسلامی در برابر استکبار.

یادمان هست سال ۸۸ را. معترضان به نتایج انتخابات در راهپیمایی روز قدس. بااینکه در طرفداری از برخی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آن سال، شعارهایی داده می‌شد اما تمام نهادهای امنیتی ازجمله سپاه پاسداران در برابر آن ایستاد و تلاش کرد نگذارد این روز، هدف اصلی‌اش را فراموش کند. حالا اما چه شده. درست یک ماه بعد انتخابات ورای بالای مردم به حسن روحانی و انتخاب وی به‌عنوان رئیس‌جمهور، فتنه گران، علیه مردم ورای و خواسته آن‌ها، دست به اقدام عملی زدند و علیه منتخب مردم شعار دادند.

فتنه گران به سرکردگی یکی از عناصر حامی رئیس‌جمهور پیشین دست به این اقدام زدند و این گواه خوبی است از اینکه سر ریشه این فتنه چیست. واقعیت این است که مراجع امنیتی و قضایی به‌خوبی وارد این مسئله شدند و قول پیگیری دادند. هرچند شعار دهندگان اکنون در منازلشان هستند و دارند اخبار صداوسیما را می‌بینند و خیالشان راحت است که خبری نیست! ۸ سال پیش ماجرا از قراری دیگر بود. با شعار دهندگان آن سال‌ها، در همان خیابان‌ها برخورد شد و نگذاشتند ماجرا گسترش پیدا کند. بااینکه لااقل در تهران، تعداد آن معترضان بسیار بیشتر از قلیل شعار دهندگان راهپیمایی امسال بود.

اتفاقاتی که روز جمعه افتاد و شعارهایی که علیه رئیس‌جمهور منتخب و نمایندگان منتخب مردم در مجلس سر داده شد، اتحاد ملت را بیش‌ازپیش کرد. فتنه گران این روزها، دست به هر کاری می‌زنند تا در برابر ۲۴ میلیون نفر بایستند. غافل از اینکه این انقلاب، به رهبری خمینی کبیر و ولایت مقام معظم رهبری، هیچ‌گاه از مسیر اصلی اش که احترام به رای مردم بوده و هست را خارج نخواهد شد.

در پایان، به نظر می‌رسد، عوامل حواشی روز جمعه، مورد پیگرد قرار بگیرند. به همان سرعتی که برهم زنندگان جلسه علی مطهری در شیراز مورد پیگرد قرار گرفتند! اما توقع از رئیس‌جمهور روحانی این است که نگذارد این‌ها، در زندان‌ها باشند. آقای رئیس‌جمهور خوب می‌داند، بعد از ۴ سال که حافظه تاریخی ما کمرنگ‌تر شود، عده‌ای رئیس‌جمهور را مقصر این بازداشت‌ها خواهند دانست. آقای رئیس‌جمهور. باید فرقی بین ما باشد. آن‌ها در زنجیر می‌کردند. ما حرف می‌زنیم. آقای رئیس‌جمهور. ما، شما، فرق داریم. با افراطیونی که دنیای امروز، هر چه می‌کشد، در هرکجای این کره خاکی، از دست این هست.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.