رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
  • السبت ۸ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 February

پایگاه خبری جهش- ارتش کره جنوبی و وزارت دفاع ژاپن از آزمایش موشکی جدید کره شمالی خبر دادند.  به نقل از خبرگزاری رویترز، ارتش کره جنوبی اعلام کرد، پیونگ‌یانگ امروز (سه‌شنبه) از غرب این کشور موشکی به سوی دریا شلیک کرده است. ارتش کره جنوبی افزود، این موشک از نوع بالستیک بوده است. شبکه ان‌اچ‌کی […]

پایگاه خبری جهش- ارتش کره جنوبی و وزارت دفاع ژاپن از آزمایش موشکی جدید کره شمالی خبر دادند.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، ارتش کره جنوبی اعلام کرد، پیونگ‌یانگ امروز (سه‌شنبه) از غرب این کشور موشکی به سوی دریا شلیک کرده است. ارتش کره جنوبی افزود، این موشک از نوع بالستیک بوده است.

شبکه ان‌اچ‌کی ژاپن نیز گزارش داد، وزارت دفاع این کشور با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام خبر آزمایش موشکی کره شمالی، به این موضوع اشاره کرده که احتمال دارد این موشک در آب‌های منطقۀ ویژه اقتصادی ژاپن سقوط کند. ژاپن به همین دلیل به کشتی‌های حاضر در این منطقه درباره احتمال اصابت موشک کره شمالی هشدار داده است.

این جدیدترین آزمایش موشکی کره شمالی بوده که زمان اندکی پس از گفت‌وگوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن، درباره آزمایش‌های موشکی پیونگ‌یانگ انجام شده است.

کره شمالی در ماه‌های گذشته به برنامه موشکی خود شدت بخشیده است.

ترامپ که قرار است پایان این هفته در آلمان با رهبران گروه ۲۰ دیدار کند، پیش تر گفته بود که صبر او درباره برنامه موشکی کره شمالی به سر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.