رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
  • الإثنين ۳ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 19 February
آتش سوزی جنگل های ترکیه همچنان ادامه دارد

باغهای زیتون آنتالیا در آتش سوخت

به گزارش پایگاه خبری چهش و به نقل از  ایرنا؛ ترکیه در چند روز گذشته شاهد افزایش بی سابقه دمای هوا در نقاط مختلف این کشور بود که بنا بر گزارش های دریافتی دمای هوا در یکصد سال گذشته بی سابقه بوده است و به همین علت، این افزایش شدید دما باعث بروز آتش سوزی های […]

به گزارش پایگاه خبری چهش و به نقل از  ایرنا؛ ترکیه در چند روز گذشته شاهد افزایش بی سابقه دمای هوا در نقاط مختلف این کشور بود که بنا بر گزارش های دریافتی دمای هوا در یکصد سال گذشته بی سابقه بوده است و به همین علت، این افزایش شدید دما باعث بروز آتش سوزی های گسترده در جنگلهای شهرهای مختلف ترکیه از جمله آدانا، ازمیر و آنتالیا شد.
ماموران اطفای حریق ترکیه که از چند روز قبل از هوا و زمین با استفاده از بالگرد و ماشین های کف پاش در تلاش برای خاموش کردن آتش بودند، تاکنون قادر به مهار کامل این آتش سوزی های گسترده نشده اند.
امروز نیز این آتش سوزی ها به جنگل های منطقه کپز در آنتالیا سرایت کرده و بسیاری از باغهای زیتون و منازل مسکونی را در آن منطقه به خاکستر تبدیل کرد.
در پی آتش سوزی های دامنه دار جنگلهای ترکیه در چند روز گذشته، بیش از یکهزار هکتار از این جنگلها تا به امروز در آتش سوخته است.
چند روز پیش نیز به هنگام پر کردن مخزن، یک بالگرد آتش نشان ترکیه که حال خاموش کردن آتش سوزی های گسترده در جنوب این کشور بود، در داخل دریاچه یک سد محلی سقوط کرد ولی سرنشینان آن نجات یافتند.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.