رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
  • الأربعاء ۰ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 17 January

پای کمیته اطلاعاتی سنا به موضوع پسر ترامپ و روسیه باز شد پایگاه خبری جهش- اعضای کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا از هردو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات، از کمیته اطلاعاتی سنا خواستند تا از پسر ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا و سایر اعضای کمپین ترامپ درباره دیدار با یک وکیل روس تحقیق کند.  به نقل از خبرگزاری راشا […]

پای کمیته اطلاعاتی سنا به موضوع پسر ترامپ و روسیه باز شد

پایگاه خبری جهش- اعضای کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا از هردو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات، از کمیته اطلاعاتی سنا خواستند تا از پسر ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا و سایر اعضای کمپین ترامپ درباره دیدار با یک وکیل روس تحقیق کند.

 به نقل از خبرگزاری راشا تودی، افشاگری‌ نیویورک تایمز علیه دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا جنجال زیادی به پا کرده و کاخ سفید بیش از پیش تحت فشار قرار گرفته است. نیویورک تایمز یکشنبه گزارش داد که پسر ترامپ با ناتالیا وسلنیتسکایا، یک وکیل روس که ظاهرا اطلاعاتی مخرب علیه هیلاری کلینتون، نامزد سابق دموکرات‌ها در انتخابات نوامبر گذشته داشته، دیدار کرده است.

براساس گزارش نیویورک تایمز، “پل مانافورت” رئیس ستاد ترامپ و جرد کوشنر، مشاور ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا و داماد او هم در این جلسه حضور داشتند. این دیدار ژوئن ۲۰۱۶ در برج ترامپ انجام شد.

در واکنش به این رسوایی، سناتور “سوزان کالینز” ‌عضو جمهوری‌خواه کمیته اطلاعاتی سنا از این کمیته خواست تا از دونالد ترامپ جونیور و مانافورت تحقیقات به عمل آورد. او گفت: کمیته اطلاعاتی ما باید از او و سایر افرادی که در آن جلسه حضور داشتند، سوال کند.

در واکنش به این درخواست، پسر ترامپ دوشنبه در توئیتی نوشت: “با خوشحالی با این کمیته همکاری می‌کنم تا آنچه می‌دانم منتقل کنم. تاکید می‌کنم که آن جلسه هیچ حاصلی نداشت.”

پای کمیته اطلاعاتی سنا به موضوع پسر ترامپ و روسیه باز شد

آدام چف، از دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا که جزو مقام‌های ارشد کمیته اطلاعاتی این مجلس است همچنین گفت: “این جلسه به دلایل مختلف سوالات زیادی ایجاد می‌کند. آنها مدعی هستند که این دیدار هیچ ارتباطی با کمپین ریاست جمهوری نداشته اما رئیس ستاد ترامپ به جلسه دعوت شده است! همچنین اگر این جلسه به انتخابات آمریکا و یا سیاست روسیه ارتباطی نداشته، پس دلیلی وجود نداشته که این وکیل روس بخواهد با پل مانافورت و یا جرد کوشنر و یا حتی پسر رئیس‌جمهور دیدار کند.  گمان می‌کنم ما باید از هر فردی که در آن جلسه بوده، سوال کنیم که موضوع بحث چه بوده است.”

پس از گزارش نیویورک تایمز، سناتور دموکرات “مارک وارنر”، معاون کمیته اطلاعاتی سنا در توئیتی نوشت: “باورم نمی‌شود بتوان با یک وکیل خارجی که مدعی است اطلاعاتی برای تخریب یک مخالف دارد، دیدار کرد.” او بعدا به خبرنگاران هم گفت: این اولین بار است که مردم مدارک واضحی از دیدار اعضای ارشد کمپین ترامپ با روس‌ها می‌بینند که هدفش جمع‌آوری اطلاعات احتمالی علیه کمپین هیلاری کلینتون بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.