رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
  • الأربعاء ۰ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 17 January
بیش از 51 هزار دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی شد

حمل و نقلی آسوده

جهش_مرتضی ضامنی در گفت و گویی افزود: اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، مجری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده است، پیرو مصوبه هیات وزیران و اقدامات انجام شده در خصوص طرح نوسازی ۹۰ هزار دستگاه دستگاه تاکسی فرسوده، از بهمن ماه ۱۳۹۴ امکان ثبت نام برای تاکسی های فرسوده تا مدل سال ۱۳۸۵ فراهم شده بود. […]

جهش_مرتضی ضامنی در گفت و گویی افزود: اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، مجری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده است، پیرو مصوبه هیات وزیران و اقدامات انجام شده در خصوص طرح نوسازی ۹۰ هزار دستگاه دستگاه تاکسی فرسوده، از بهمن ماه ۱۳۹۴ امکان ثبت نام برای تاکسی های فرسوده تا مدل سال ۱۳۸۵ فراهم شده بود.
وی خاطرنشان کرد: ثبت نام جایگزینی تاکسی های فرسوده تا مدل ۱۳۸۶ از دوشنبه ۱۹ تیر ماه در کشور آغاز شده است.
وی تصریح کرد: با اضافه شدن تاکسی های ساخت ۱۳۸۶ به جرگه ناوگان فرسوده، ۵۲ هزار و ۲۶۲ دستگاه دیگر از تاکسی های موجود کشور نیز در طرح نوسازی وارد خواهند شد.
سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: به این منظور مصوبه ای در کارگروه هماهنگی و نظارت بر اجرای آلودگی هوای کلان شهرها برای فاز دوم این طرح به تصویب رسید و مقرر شد ،مجری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده مقدمات نوسازی ۹۰ هزار دستگاه تاکسی دیگر را فراهم آورد.
وی از رانندگان تاکسی در کلان شهرها که خودرو آنها به سن فرسودگی رسیده است خواست که برای نوسازی تاکسی خود اقدام کنند ،زیرا این تاکسی ها برای تردد در کلان شهرها ممنوعیت تردد دارند و پروانه فعالیت آنها لغو خواهد شد.
ضامنی گفت : اکنون مشکلات جایگزینی تاکسی ها رفع شده و در مدت ۱۰تا ۱۵ روز متقاضیان دریافت این نوع تاکسی ها می توانند خودروهای خود را تحویل بگیرند.
وی تاکید کرد: متقاضیان می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت نسبت به نام نویسی و انجام فرایند مربوطه اقدام کنند.
ضامنی اعلام کرد: متقاضیان دریافت تاکسی نو می توانند با مراجعه به بانک های عامل تسهیلات ۲۰۰میلیون ریالی با نرخ ۱۶ درصدی با بازپرداخت در اقساط ۴۸ ماهه دریافت کنند.
وی ادامه داد: این افراد ۵ میلیون تومان یارانه گواهی اسقاط و ۵۰۰ هزار تومان هم بابت لاشه خودرو فرسوده دریافت می کنند.
وی اضافه کرد: برخی از رانندگان واجد شرایط دریافت تاکسی های نو که برای تامین آورده خود مشکل دارند با هماهنگی های انجام شده با سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و پست بانک و با معرفی اتحادیه تاکسیرانی می توانند از تسهیلات ۳میلیون تومانی قرض الحسنه با تضامین ساده با بازپرداخت ۳ ساله استفاده کنند.
به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در پایان خاطر نشان کرد:خودروهای جایگزین طرح یاد شده شامل سمند EF7 و پژو ۴۰۵ GLX مجهز به مخزن CNG است.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.