رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
  • الأربعاء ۵ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 21 February
پارلمان هند امروز تکلیف را مشخص می کند:

انتخاب رئیس جمهور هند

پایگاه خبری جهش- قانونگذاران هندی امروز دوشنبه برای انتخاب رئیس‌جمهوری آتی هند که سمتی تشریفاتی است،‌ رای‌گیری انجام می‌دهند. احتمالا یک چهره‌ ناشناس از یک گروه سیاسی هندو که از متحدان نزدیک حزب حاکم بهاراتیا جاناتا است، انتخاب می‌شود. به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، “رام ناته کوویند” ۷۱ ساله فرماندار سابق ایالت “بِهار” در شرق […]

پایگاه خبری جهش- قانونگذاران هندی امروز دوشنبه برای انتخاب رئیس‌جمهوری آتی هند که سمتی تشریفاتی است،‌ رای‌گیری انجام می‌دهند. احتمالا یک چهره‌ ناشناس از یک گروه سیاسی هندو که از متحدان نزدیک حزب حاکم بهاراتیا جاناتا است، انتخاب می‌شود.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، “رام ناته کوویند” ۷۱ ساله فرماندار سابق ایالت “بِهار” در شرق هند که از سوی نخست‌وزیر برای این پست پیشنهاد شده شانس اصلی رای‌گیری امروز است. او از دیرباز به یک گروه هندو موسوم به “نیروهای داوطلب ملی” وابسته بوده که همواره به تحریک انزجار مذهبی علیه مسلمانان متهم بوده است.

نیروهای داوطلب ملی منبع ایدئولوژیک حزب بهاراتیا جاناتا متعلق به نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند است که کرسی‌های کافی در مجلس فدرال و ایالتی را در اختیار دارد تا نامزد پیشنهادی‌اش را به این مقام برساند. رای‌گیری عصر دوشنبه به پایان می‌رسد و شمارش روز پنج‌شنبه انجام می‌شود و احتمالا کوویند به آسانی پیروز می‌شود.

نقش ریاست جمهوری در هند عمدتا تشریفاتی است اما این سمت در دوران بی‌ثباتی سیاسی خصوصا زمان تشکیل یک پارلمان معلق اختیارات بیشتری به دست می‌آورد.

انتظار می‌رود پیروزی کوویند به مودی و حزب بهاراتیا جاناتا اختیارات سیاسی بیشتری اعطا کند. این حزب سال ۲۰۱۴ به قدرت رسید و از آن زمان تاکنون در اکثر انتخابات‌های محلی مهم به پیروزی رسیده است.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.