رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
  • الإثنين ۵ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 22 January
اولین سفر یک نخست وزیر اسرائیلی به مجارستان از زمان پایان کمونیسم

مهمان ناخوانده مجارستان

پایگاه خبری جهش- مجارستان در حالی روز سه‌شنبه از نخست وزیر اسراییل استقبال می‌کند که ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور به دنبال تقویت نبرد خود علیه جورج سوروس، میلیاردر معروف و رفع اتهامات درباره گسترش رویکرد ضد یهودیت است.  به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از سفر به […]

پایگاه خبری جهش- مجارستان در حالی روز سه‌شنبه از نخست وزیر اسراییل استقبال می‌کند که ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور به دنبال تقویت نبرد خود علیه جورج سوروس، میلیاردر معروف و رفع اتهامات درباره گسترش رویکرد ضد یهودیت است.

 به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از سفر به فرانسه قرار است در نشستی با اعضای گروه ویزگراد شامل لهستان، اسلواکی، جمهوری چک و مجارستان دیدار و گفت وگو کند.

سفر نتانیاهو به مجارستان، اولین سفر یک نخست وزیر اسرائیل از زمان پایان کمونیسم در سال ۱۹۸۹ است.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان که دولت راستگرایش از ۲۰۱۰ در قدرت است از چندی قبل با یکسری تظاهرات گسترده روبرو شده است. این اعتراضات پس از آن صورت گرفت که او قانونی وضع کرد که جورج سوروس، میلیاردر و حامی مالی دانشگاه بین المللی را هدف قرار می‌دهد.

اوربان مدت‌هاست که سازمان‌های جامعه مدنی را که توسط سوروس حمایت مالی می‌شوند، مورد انتقاد قرار داده و آنها را به مخالفت با سیاست‌های سختگیرانه مهاجرتی و حمایت از مهاجران غیرقانونی متهم می‌کند.

وی می‌گوید که دانشگاه بین‌المللی “CEU” قوانین دولت مجارستان را نقض کرده است؛ اتهاماتی که دانشگاه مذکور آنها را نمی‌پذیرد.

اتحادیه اروپا و آمریکا این قانون جدید از سوی دولت مجارستان را به شدت مورد انتقاد قرار دادند و گروه‌های حقوق بشری می‌گویند که این بخشی از سرکوب گسترده مخالفان در این کشور پس از سرکوب رسانه‌ای، نهادهای دولتی و دادگاه قانون اساسی در مجارستان است.

برخی از اسرائیلی‌ها خواستار لغو سفر نتانیاهو به مجارستان به دلیل انتشار پوسترهایی با رویکرد ضد یهودیت در این کشور شده‌اند.

با این حال وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این سفر انجام می‌شود.

نتانیاهو۶۷ ساله نیز چندان دل خوشی از سوروس ندارد زیرا این میلیارد مجاری طرفدار گروه‌های فلسطینی و اسراییلی منتقد دولت و اشغالگری رژیم صهیونیستی است.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.