رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
  • السبت ۳ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 20 January
وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه خبری رووداو

هشدار مسکو به عواقب همه پرسی کردهای عراق

وزیر خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد که اربیل به تمامی عواقب احتمالی همه‌پرسی استقلال توجه داشته باشد.  سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه خبری رووداو گفت: مسکو معتقد است که همه‌پرسی بیان آرمان‌ها و چشم‌اندازهای مردم کردستان است اما ما امیدواریم که اربیل در زمان اتخاذ تصمیمات نهایی، نتایج سیاسی، ژئوسیاسی، دموگرافی […]

وزیر خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد که اربیل به تمامی عواقب احتمالی همه‌پرسی استقلال توجه داشته باشد.

 سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه خبری رووداو گفت: مسکو معتقد است که همه‌پرسی بیان آرمان‌ها و چشم‌اندازهای مردم کردستان است اما ما امیدواریم که اربیل در زمان اتخاذ تصمیمات نهایی، نتایج سیاسی، ژئوسیاسی، دموگرافی و اقتصادی این اقدام را در نظر بگیرد با توجه به اینکه مساله کردستان از مرزهای کنونی عراق تجاوز کرده و در اوضاع برخی از کشورهای همجوار تأثیر می‌گذارد و مساله کردستان نقش مهم و جایگاه بارزی در چارچوب روند حل و فصل بحران‌های کنونی منطقه دارد.

وی گفت: ما امیدواریم که مردم کردستان به صورت مسالمت‌آمیز خواسته خود را بیان کنند و اجرای نهایی نتایج همه‌پرسی به گونه‌ای باشد که تمامی عواملی که ذکر کردیم از جمله اوضاع منطقه و مواضع کشورهای همجوار عراق در آن در نظر گرفته شود.

لاوروف گفت: آرمان‌های قانونی مردم کردستان الگویی برای مردم دیگر است و باید براساس قوانین بین‌المللی محقق شود. این مساله درباره تصمیم برگزاری همه‌پرسی نیز که می‌دانیم تصمیم نهایی اربیل است، صدق می‌کند.

اقلیم کردستان عراق قصد دارد ۲۵ سپتامبر همه‌پرسی استقلال از بغداد را برگزار کند.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.