رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
  • السبت ۸ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 February
به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس):

دیدار ولیعهد عربستان با رهبر جریان صدر عراق

پایگاه خبری جهش- رهبر جریان صدر عراق با ولیعهد عربستان در جده دیدار کرد.  به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق که روز یکشنبه به عربستان رفت برای نخستین بار با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور در جده دیدار و درباره روابط دو جانبه و مسائل مشترک گفت‌وگو […]

پایگاه خبری جهش- رهبر جریان صدر عراق با ولیعهد عربستان در جده دیدار کرد.

 به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق که روز یکشنبه به عربستان رفت برای نخستین بار با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور در جده دیدار و درباره روابط دو جانبه و مسائل مشترک گفت‌وگو کرد.

این نخستین سفر مقتدی صدر به عربستان پس از ۱۱ سال است. وی در سال ۲۰۰۶ به عربستان رفته بود. صدر بنا به دعوت رسمی ریاض به عربستان رفته و مدت زمان سفر وی مشخص نیست.

مقتدی صدر رهبر جریان صدر است که ۳۴ کرسی در پارلمان عراق دارد. وی همچنین رهبری گروه مسلحی به نام “سرایا السلام” را برعهده دارد.

روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط روز یکشنبه نوشت ثامر السبهان، وزیر مشاور در امور کشورهای خلیج فارس در وزارت خارجه عربستان در جده به استقبال مقتدی صدر رفت.

این روزنامه به نقل از دفتر صدر نوشت: ما از گشایش در روابط عربستان و عراق خرسندیم و امیدواریم سرآغازی برای برچیدن طایفه‌گرایی در منطقه باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.