رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
  • الأربعاء ۰ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 17 January
ساخته کریستوفر نولان در صدر جدول باکس آفیس

«دانکرک»

به گزارش سلام سینما فیلم سینمایی «دانکرک»(Dunkirk) به کارگردانی و نویسندگی  کریستوفر نولان، در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفت. این فیلم فروش جهانی خود را درگیشه جهانی به ۲۳۴ میلیون دلار افزایش داد. به نقل از اسکرین، فیلم «دانکرک» در ادامه اکران خود در ۱۲۶۰۰ سالن سینمایی ۶۳ کشور جهان به روی پرده رفت و […]

به گزارش سلام سینما فیلم سینمایی «دانکرک»(Dunkirk) به کارگردانی و نویسندگی  کریستوفر نولان، در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفت. این فیلم فروش جهانی خود را درگیشه جهانی به ۲۳۴ میلیون دلار افزایش داد.

به نقل از اسکرین، فیلم «دانکرک» در ادامه اکران خود در ۱۲۶۰۰ سالن سینمایی ۶۳ کشور جهان به روی پرده رفت و با ۴۵.۶ میلیون دلار، مجموع فروش بین‌الملل خود را در دومین هفته نمایش به ۱۳۱ میلیون ارتقاء داد و با احتساب فروش بیش از ۱۰۰ میلیون دلاری در آمریکا، تاکنون فروش جهانی ۲۳۴ میلیون دلاری را به ثبت رسانده است.

آمریکای لاتین در اولین هفته نمایش این فیلم جنگی، فروش ۶.۷ میلیون دلاری را رقم زد و سینماهای منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا نیز با اُفت فروش ۲۸ درصدی در مقایسه با هفته آغازین اکران همراه بودند اما همچنان در مقایسه با فیلم‌های «تک‌تیرانداز آمریکایی» و «بین‌ستاره‌ای» پیش است و فروشی همتراز با فیلم «آغاز» را تجربه می‌کند.

«نولان» فیلم «دونکرک» را بر اساس فیلمنامه نوشته‌ی خودش و با فرمت آیمکس ۶۵ میلی‌متری مقابل دوربین برده است. در این فیلم چهره‌های مطرحی از جمله «تام هاردی»، بازیگر نامزد اسکار فیلم «بازگشته» و «مارک رایلنس»، بازیگر برنده اسکار فیلم «پل جاسوس‌ها» ایفای نقش کرده‌اند و داستان آن درباره عملیات نجات معجزه‌آسای نیروهای انگلیسی و متفقین از بندر «دانکرک» فرانسه در سال ۱۹۴۰ است.

اما در جایگاه نخست پرفروش‌ترین‌های گیشه سینمای جهان در هفته گذشته فیلم چینی «گرگ جنگجو ۲ ایستاد» که به فروش ۱۲۵ میلیون دلاری دست یافت و مجموع فروش خود را به ۱۴۲ میلیون دلار ارتقاء داد. ای فیلم بخش قابل‌توجهی از فرش خود را در کشور مبدا چین به دست آورده است. اکشن «گرگ جنگجو ۲» به کارگردانی «جینگ وو» داستان یک افسر نیروهای ویژه است که پس از حمله تروریست‌ها به یک روستای نزدیک، دوباره به خدمت بازمی‌گردد.

اما انیمیشن «من نفرت‌انگیز ۳» توانست فروش جهانی خود را از مرز ۸۰۰ میلیون دلار عبور دهد. این انیمیشن با فروش بالغ بر ۳۶ میلیون دلار از ۶۳ کشور، فروش خارجی خود را به ۵۸۸.۸ رساند و تاکنون بیش از ۲۳۰.۴ میلیون دلار نیز در گیشه آمریکا فروخته است تا فروش جهانی‌اش به رقمی بالغ بر ۵۱۹ میلیون دلار برسد.

همچنین این انیمیشن با گذر از «در جستجوی نمو» و «شیرشاه»، به رتبه هشتم پرفروش‌ترین انیمشن‌های سینما در گیشه بین‌الملل رسید.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.