رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
  • الأربعاء ۰ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 17 January

به گزارش پابگاه خبری جهش به نقل از سینماپرس، بنیاد خیریه کلونی در همکاری با گوگل و کمپانی اچ‌پی به یونیسف و وزارت آموزش لبنان کمک می‌کنند تا شرایط مدرسه رفتن سه هزار کودک سوری محروم از تحصیل فراهم شود. بر اساس آمارهای سازمان ملل بیش از ۲۰۰ هزار کودک آواره سوری امکان درس خواندن […]

به گزارش پابگاه خبری جهش به نقل از سینماپرس، بنیاد خیریه کلونی در همکاری با گوگل و کمپانی اچ‌پی به یونیسف و وزارت آموزش لبنان کمک می‌کنند تا شرایط مدرسه رفتن سه هزار کودک سوری محروم از تحصیل فراهم شود.

بر اساس آمارهای سازمان ملل بیش از ۲۰۰ هزار کودک آواره سوری امکان درس خواندن ندارند. بیش از یک میلیون آواره سوری در لبنان زندگی می‌کنند که نیمی از آن‌ها کودک هستند.

جرج کلونی بازیگر برنده اسکار و همسرش امل کلونی در این باره گفته‌اند: «نمی‌توان یک نسل را تنها به این دلیل که در زمان نامناسب در مکانی نامناسب به دنیا آمده‌اند، از دست داد. هزاران مهاجر سوری در خطر جدا ماندن از بخش مولد جامعه هستند. آموزش رسمی خطر را از آن‌ها دور می‌کند.»

کمک ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار دلاری بنیاد کلونی، گوگل و اچ‌پی هزینه‌های حمل‌ونقل، محتویات آموزشی، رایانه‌ها و حقوق معلمان را تامین خواهد کرد.

بنیاد کلونی اعلام کرده است که به جای سرمایه‌گذاری روی مدارس خصوصی، کمک‌های مالی را به مدارس دولتی لبنان اعطا می‌کند.

در اثر جنگ داخلی طولانی مدت سوریه تا کنون نزدیک به نیمی از جمعیت ۲۲ میلیون نفری آن آواره شده‌اند

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.