رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
  • السبت ۳ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 20 January
ماکرون در تماسی تلفنی به نخست وزیر عراق:

استمرار حمایت پاریس از عراق در مبارزه تروریسم

پایگاه خبری جهش- رئیس جمهور فرانسه در گفت‌وگوی تلفنی با نخست وزیر عراق تاکید کرد، پاریس به حمایت از عراق در مبارزه با تروریسم پایبند است. به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در این گفتگو بار دیگر تاکید کرد، پاریس متعهد است که در مبارزه با تروریسم از عراق […]

پایگاه خبری جهش- رئیس جمهور فرانسه در گفت‌وگوی تلفنی با نخست وزیر عراق تاکید کرد، پاریس به حمایت از عراق در مبارزه با تروریسم پایبند است.

به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در این گفتگو بار دیگر تاکید کرد، پاریس متعهد است که در مبارزه با تروریسم از عراق حمایت کند.

دفتر نخست وزیری عراق در بیانیه‌ای اظهار داشت، ماکرون در این گفت‌وگو به حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق پیروزی این کشور علیه داعش و آزادسازی موصل را تبریک گفت.

همچنین در این تماس تلفنی رئیس جمهور فرانسه ضمن تاکید بر لزوم گسترش روابط دو کشور اعلام کرد از تلاش‌های دولت عراق در بازگرداندن ثبات و بازسازی نهادها حمایت می‌کند.

حیدر العبادی نیز از ماکرون به خاطر پشتیبانی هوایی فرانسه از نیروهای عراقی در زمینه‌های آموزشی و حمایت لجستیکی و نیز حمایت از برنامه‌های دولت عراق مبتنی بر بازگرداندن ثبات، به حرکت درآوردن چرخه اقتصادی و ایجاد فرصت‌های جدید سپاسگزاری کرد.

نخست وزیر عراق در این گفت‌وگو از شرکت‌های فرانسوی درخواست کرد که در سرمایه‌گذاری‌های کلان این کشور مشارکت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.