رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
  • السبت ۸ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 February

پایگاه خبری جهش- دبیرکل سازمان ملل در سفرش به کویت تاکید کرد که هیچ کسی نمی‌تواند وی را برای اتخاذ تصمیمی درباره درج ائتلاف عربی ضد یمن در لیست ناقضان حقوق کودکان و یا انصراف از این تصمیم تحت فشار بگذارد. معاون گوترش نیز برای بررسی شرایط انسانی وخیم یمن و چالش‌های موجود در امدادرسانی‌ها […]

پایگاه خبری جهش- دبیرکل سازمان ملل در سفرش به کویت تاکید کرد که هیچ کسی نمی‌تواند وی را برای اتخاذ تصمیمی درباره درج ائتلاف عربی ضد یمن در لیست ناقضان حقوق کودکان و یا انصراف از این تصمیم تحت فشار بگذارد. معاون گوترش نیز برای بررسی شرایط انسانی وخیم یمن و چالش‌های موجود در امدادرسانی‌ها وارد صنعا شد.

به نقل از شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عربی، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در جریان سفری که به کویت داشت، گفت: سازمان ملل تحت هیچ گونه فشاری از سوی ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان برای تهیه گزارش درباره کشته شدن بیش از ۶۸۰ کودک در یمن در جریان حملات جنگنده‌های ائتلاف و درگیری‌های مسلحانه و حملات علیه مدارس و بیمارستان‌ها در یمن قرار ندارد.

گوترش اظهار داشت: ما با هیچگونه فشاری مواجه نیستیم و بر این باوریم که فشارها هیچ نتیجه‌ای ندارد. هیچ فشاری هم وجود ندارد، کادر فنی در حال انجام ماموریت خود است و در نهایت نتیجه آن به من ارائه خواهد شد و آن وقت براساس آنچه آن را درست می‌دانم تصمیم گیری خواهم کرد.

پیشتر گزارش سازمان ملل درباره ناقضان حقوق کودکان یمنی که ائتلاف عربی به رهبری عربستان نیز در لیست آن قرار داشت، با تصمیم بان کی‌مون، دبیرکل وقت این سازمان لغو شد.

بان کی‌مون در آن زمان عربستان را به اعمال فشارهایی علیه سازمان ملل متهم کرد. همزمان برخی رسانه‌ها گزارش دادند عربستان تهدید به قطع کمک‌های مالی خود از برنامه‌های سازمان ملل کرده است؛ مساله‌ای که مسئولان عربستانی آن را تکذیب کردند.

ائتلاف عربی به رهبری عربستان عصر روز شنبه اعتراف کرد در حمله هوایی علیه صنعا در روز جمعه گذشته ۱۴ غیرنظامی کشته شدند.

ائتلاف این حمله را “غیرعامدانه و اتفاقی” خواند و در ادامه مدعی شد جنبش انصارالله یمن را بزرگترین مسئول آن است!

دبیرکل سازمان ملل پس از دیدار با صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفت: سازمان ملل در تلاش است شرایط مناسب برای استفاده از فرودگاه صنعا و بندر الحدیده جهت امدادرسانی به غیرنظامیان محاصره شده یمنی را فراهم کند.
درباره بحران قطر نیز گوترش تاکید کرد: سازمان ملل از میانجی‌گری‌های کویت برای حل بحران موجود در منطقه حمایت می‌کند.

معاون گوترش در یمن

رضوان نویصر، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه روز یکشنبه برای سفری سه روزه وارد فرودگاه بین‌المللی صنعا شد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از برخی منایع در سازمان ملل هدف از این سفر نویصر را بررسی شرایط انسانی وخیم یمن و دشواری‌های امدادرسانی‌ها و فعالیت‌های بشردوستانه در یمن اعلام کرد.

قرار است نویصر در صنعا با فعالان حوزه امور انسانی و نمایندگانی از گروه انصارالله دیدار و گفت‌وگو کند و سپس به استان الحدیده واقع در غرب یمن برود و در آنجا با مشکلات سازمان ملل در زمینه توزیع کالاها و بسته‌های امدادی در یمن آشنا شود.

همچنین وی تلاش‌ها برای ازسرگیری سفرهای تجاری در فرودگاه بین‌المللی صنعا را که وارد دومین سال ممنوعیت هوایی اعمال شده از سوی ائتلاف می‌شود، بررسی خواهد کرد

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.