رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
  • الإثنين ۵ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 22 January
نتایج و عملکرد تیم های مدعی جگام جهانی

جزییات تیم های راهی جام جهانی

به گزارش پایگاه خبری جهش به نقل از خبرورزشی، تیم های صعود کننده به مرحله نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره آسیا در حالی مشخص شدند که در دور برگشت این رقابت ها به خصوص در گروه A تیم های حاضر عملکرد متفاوت و عجیبی از خود برجای گذاشتند گرچه تیم ملی ایران همچون […]

به گزارش پایگاه خبری جهش به نقل از خبرورزشی، تیم های صعود کننده به مرحله نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره آسیا در حالی مشخص شدند که در دور برگشت این رقابت ها به خصوص در گروه A تیم های حاضر عملکرد متفاوت و عجیبی از خود برجای گذاشتند گرچه تیم ملی ایران همچون دور رفت با کسب بیشترین امتیاز قهرمانی اش را مسجل کرد. با بسته شدن پرونده این مرحله از رقابت های نگاهی انداختیم به عملکرد و نتایج تیم ها در دور برگشت که نکات جالبی در دل خود جای داده بود.
تیم اول؛ ایران با ۱۱ امتیاز
کارلوس کی روش و شاگردانش همچون دور رفت در دور برگشت هم با سه برد و دو تساوی بدون این که رکورد شکست ناپذیری شان خدشه دار شود ۱۱ امتیاز دیگر به اندوخته های خود افزودند تا با اقتدار صعودشان به روسیه را جشن بگیرند. تنها نکته منفی دور برگشت برای ایران گل خوردن بعد از ۱۲ کلین شیت و رکرود ۱۱۲۰ دقیقه بود که آرزوی بدون گل خورده تا روسیه را بر باد داد.
تیم دوم؛ چین با ۱۰ امتیاز
مارچلو لیپی به عنوان یکی از گران ترین مربیان ملی دنیا با ورودش به نیمکت رهبری چین توانست دگرگونی گسترده ای در این تیم ایجاد و باعث بیدار شدن اژدهای سرخ آسیا از خواب زمستانی شود. چینی ها که در دور رفت تنها یک امتیاز اندوخته بودند این بار با پیرمرد سرشناس ایتالیایی صاحب سه برد، یک تساوی و یک شکست شدند تا با ۱۰ امتیاز بعد از ایران جایگاه دوم جدول دور برگشت را به خود اختصاص و زنگ خطر را برای سایر مدعیان قاره کهن به صدا درآورند که با حضور مردی مثل لیپی می توانند به یکی از غول های فوتبال قاره تبدیل شوند.
تیم سوم؛ سوریه با ۸ امتیاز 
شگفتی ساز گروه تیمی نبود جز سوریه جنگ زده که در نهایت هم با کنار زدن رقبای سرسخت توانست با رسیدن به پلی آف جام جهانی معجزه بزرگی برای مردم جنگ زده این کشور رقم بزند. سوری ها در آخرین دقیقه وقت های تلف شده برابر ایران به گل تساوی رسیدند تا همین تساوی آنها را به هشتمین امتیاز در دور برگشت رسانده و راهی پلی آف جام جهانی کند. دو برد، دو تساوی و یک شکست ماحصل عملکرد این تیم در دور برگشت بود تا جای ازبکستان را در جدول بگیرند.
تیم چهارم؛ کره جنوبی با ۵ امتیاز
ببرهای شرق دور در ادامه روزهای بحرانی دور برگشت را نیز به شکلی بدتر از دور رفت به پایان رساندند اما در همین شرایط دور از انتظار به شکلی معجزه وار جواز صعود به جام جهانی آن هم به صورت مستقیم را دریافت کرد. یک برد، دو تساوی و دو شکست باعث شد تا کره ای ها با کسب تنها ۵ امتیاز در جایگاه چهارم جدول در دور برگشت بایستد و چه بسا اگر امتیازات دور رفت نبود الان این تیم از رسیدن به جام جهانی و حتی پلی آف آسیا نیز بازمانده بود.
تیم پنجم؛ ازبکستان با ۴ امتیاز
یکی از ضعیف ترین عملکردهای ممکن را با ساموئل بابایان در دور برگشت به ثبت رساند تا بهترین فرصت برای تجربه نخستین جام جهانی را از دست بدهد. ازبک ها با آن هم دبدبه کبکبه در دور برگشت صاحب یک برد، یک تساوی و سه شکست شدند تا با ۴ امتیاز نشان بدهند از شخصیت لازم برای جهانی شدن برخوردار نیستند و نیاز به دگرگونی گسترده ای در تیم خود دارند تا به جمع مدعیان قاره کهن نزدیک شوند.
تیم ششم؛ قطر با ۳ امتیاز 
میزبان پرادعای جام جهانی بعد در سال ۲۰۲۲ با تمام ستاره های دوملیتی که در اختیار داشت دور برگشت را ضعیف تر از دور رفت به پایان رساند تا با ایستادن در قعر جدول یک بار دیگر با بحرانی عجیب روبرو شوند. تغییرات متوالی روی نیمکت مربیگری هم باعث نجات عنابی ها نشد تا جایی که این تیم در دور برگشت با یک برد و چهار شکست تنها سه امتیاز به اندوخته های خود اضافه کرد تا ضعیف ترین تیم گروه A لقب بگیرد آن هم با هزینه های میلیون دلاری.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.