رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
  • الإثنين ۵ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 22 January
دریا مواج است و شرایط برای شناورها مناسب نیست
مسافران از اسکان در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند

دریا مواج است و شرایط برای شناورها مناسب نیست

به گزارش پایگاه خبری جهش، محمدحسن علی نیاگفت: تا فردا (سه شنبه) شاهد بارش شدید و رگباری در استان خواهیم بود ضمن اینکه احتمال وزش باد شدید در برخی مناطق استان نیز وجود دارد. وی ادامه داد: طی این مدت ، دریا نیز مواج است و شرایط برای شناورها مناسب نیست از این رو ، به […]

به گزارش پایگاه خبری جهش، محمدحسن علی نیاگفت: تا فردا (سه شنبه) شاهد بارش شدید و رگباری در استان خواهیم بود ضمن اینکه احتمال وزش باد شدید در برخی مناطق استان نیز وجود دارد.
وی ادامه داد: طی این مدت ، دریا نیز مواج است و شرایط برای شناورها مناسب نیست از این رو ، به مسافران به طور اکید توصیه می شود از اسکان در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.
طبق اعلام اداره کل هواشناسی گیلان، با ورود سامانه ای ناپایدار به استان طی امروز، ضمن افزایش ابر، بارندگی، وزش باد، کاهش نسبی دما و احتمال رعد و برق تا فردا مورد انتظار است.
آسمان امروز گیلان نیمه ابری تا ابری و مه آلود، کاهش نسبی دما، بتدریج بارندگی و وزش باد (طی بعد از ظهر و شب بعضی نقاط شدید) عنوان و برای فردا نیز آسمان استان نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بعضی نقاط بارندگی، بتدریج طی بعدازظهر کاهش ناپایداری و ابر پیش بینی شده است.
به دنبال بارش های رگباری بامداد جمعه گذشته در گیلان بویژه مناطقی از شرق استان که در این هنگام از سال، بی سابقه عنوان شده، مشکلاتی ناشی از آبگرفتگی معابر و نفوذ آب به منازل شهروندان ایجاد شد و خسارت هایی به منازل روستایی و شهری و تاسیسات عمومی وارد کرد.
محمدعلی نجفی استاندار گیلان اعلام کرد که آبگرفتگی، بیش از ۶۰ میلیارد تومان به تاسیسات عمومی و خصوصی استان خسارت بر جا گذاشته ضمن اینکه در شرق گیلان به ۶۰۰ واحد مسکونی شهری و ۴۵۰ واحد مسکونی روستایی خسارت زده و حدود ۲۵ دستگاه خودرو نیز نابود شده است.
شنبه گذشته نیز اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران در سفر به گیلان و بازدید از مناطق آبگرفته در شهرستان های لاهیجان و لنگرود، از پرداخت تسهیلات شامل تسهیلات بلاعوض و نیز تسهیلات با کارمزد اندک به خسارت دیدگان آبگرفتگی استان خبر داد.
شهرستان های لنگرود و لاهیجان به ترتیب در ۶۰ و ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارند.

 

منبع:ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.