رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
  • السبت ۲۷ ربيع أول ۱۴۳۹
  • 2017 Saturday 16 December
وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با اسوشیدپرس

سخنرانی ترامپ امیدوارکننده بود

به گزارش پایگاه خبری جهش، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه از سخنرانی ترامپ احساس خرسندی کرد و آن را بی سابقه خواند. سرگئی لاوروف در مصاحبه با اسوشیدپرس و تاس پس از دیدار رکس تیلرسون همتای آمریکایی اش از اینکه آمریکا به دنبال بهبود روابط با مسکو و کاهش رفتارهای تلافی جویانه است ابراز […]

به گزارش پایگاه خبری جهش، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه از سخنرانی ترامپ احساس خرسندی کرد و آن را بی سابقه خواند.
سرگئی لاوروف در مصاحبه با اسوشیدپرس و تاس پس از دیدار رکس تیلرسون همتای آمریکایی اش از اینکه آمریکا به دنبال بهبود روابط با مسکو و کاهش رفتارهای تلافی جویانه است ابراز خرسندی کرد و افزود: روابط در برهه‌ای دشوار و بسیار پایین تر از میزان دولت اوباماست. اما آنچه ترامپ حین کمپین انتخاباتی‌اش گفت و آنچه او اکنون می‌گوید، این است که آمریکا خواستار روابط بهتر با مسکو است.
همچنین لاوروف اوباما را مقصر کاهش روابط میان مسکو و واشنگتن دانست و گفت:
این شرایط حاصل گام‌های غیردوستانه‌ای است که دولت اوباما آغاز کرد اما باید همانند افراد مسوول به روابط دوجانبه و یک سری مسائل بین‌المللی رسیدگی کرد.
لاوروف دیدار خود با همتای آمریکایی اش را مثبت خواند و اظهار کرد، آمریکایی ها نیز از وضعیت کنونی روابط خرسند نیستند و خواستنار بهتر شدن آن می باشند.
لاوروف همچنین دیدار ترامپ و پوتین در ماه نوامبر و در حین نشست اقیانوسیه-آسیا در ویتنام را مفید خواند و تکمیل کرد:
به نظر می‌رسد اقدامات تلافی‌جویانه برای اخراج دیپلمات ها از سفارت‌های دو کشور اکنون به پایان رسیده باشد و  روسیه و آمریکا باید شرایط را آنگونه که هست، بررسی کنند.
از طرفی سرگئی لاوروف رپیس دستگاه دیپلماسی روسیه نسبت به موضع آمریکا در قبال نابودی  کره شمالی اظهار کرد: ترامپ بارها اینگونه صحبت کرده است. شکی نداریم که آمریکا ظرفیت این را دارد که اقدام مخربی انجام دهد.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.