رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
  • السبت ۲۷ ربيع أول ۱۴۳۹
  • 2017 Saturday 16 December
این روزهای آلمان انتخاباتی

کاهش محبوبیت حزب محافظه کار مرکل

به گزارش پایگاه خبری جهش، یک‌شنبه روزی است که مشخص می‌شود انگلا مرکل، صدراعظم فعلی آلمان، برای چهارمین بار بر مسند خود تکیه می‌زند یا خیر. این در حالی است که انگلا مرکل و حزب محافظه‌کارش با کاهش میل عمومی برای ادامه راه مواجه است. به نقل از خبرگزاری رویترز، مرکل بارها در کمپین انتخاباتی […]

به گزارش پایگاه خبری جهش، یک‌شنبه روزی است که مشخص می‌شود انگلا مرکل، صدراعظم فعلی آلمان، برای چهارمین بار بر مسند خود تکیه می‌زند یا خیر.
این در حالی است که انگلا مرکل و حزب محافظه‌کارش با کاهش میل عمومی برای ادامه راه مواجه است.
به نقل از خبرگزاری رویترز، مرکل بارها در کمپین انتخاباتی خود و مخصوصاً در مناطق شرقی، جایی که حمایت از حزب ضد مهاجرت «آلترناتیو برای آلمان» در بالاترین سطح قرار دارد، مورد تمسخر مردم قرار گرفته است.
به همین منظور مرکل در جمع هواداران حزب اتحاد دموکرات مسیحیت در شهر پورت واقع در شمال شرقی آلمان گفت: افرادی که توهین و تحقیر می‌کنند و سعی دارند اعتبار ما را زیر سؤال ببرند، مشارکت اندکی دارند و بیش از آن که عمل کنند حرف می‌زنند.
اما او در حین سخنرانی خود نیز مورد حمله مخالفین قرار گرفت و با جمله «خائن به وطن» و پوسترهای «مرکل باید برود» رو به رو شد. این مخالفت‌ها از سمت حزب راستگرای افراطی «دموکرات ملی» دامن گیر مرکل شده است.
در نظر سنجی‌های گرفته شده، حذب محافظه کار مرکل با کاهش ۱ الی ۲ درصدی مواجه شده است در حالی که آمار افزایش محبوبیت حزب حامی تجارت «دموکرات آزاد آلمان» را نشان می‌دهد.
نظرسنجی‌ایی که توسط تلویزیون RTL صورت گرفت، حاکی از آن است که اتحاد دموکرات و سوسیال مسیحی با یک درصد کاهش در هفته گذشته، ۳۶ درصد محبوبیت دارد که این کمترین میزان حمایت از این اتحاد را از ماه آوریل نشان می‌دهد. این در حالی است که محبوبیت حزب سوسیال دموکرات آلمان ۲۳ درصد و بدون تغییر گزارش شده است.
در نتیجه تمام نظر سنجی‌ها همچنان حزب مرکل از محبوبیت نسبی برخوردار است اما سؤال این روزهای آلمانی‌ها این است که بعد از انتخابات و پیروزی مرکل او با چه افرادی می‌خواهد کشور را اداره کند.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.