رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
  • الأربعاء ۰ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 17 January
وزیر خارجه عراق حمایت جامعه جهانی را خواهان شد

به عراق برای تاسیس نیروگاه هسته‌ای کمک کنید

به گزارش پایگاه خبری جهش، وزیر خارجه عراق خواهان حمایت جامعه جهانی برای تأسیس نیروگاه هسته‌ای با اهداف صلح‌آمیز شد.  به نقل ازخبرگزاری رویترز، ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه عراق گفت: ما از منبر سازمان ملل از کشورهای دوست می‌خواهیم به عراق در تأسیس نیروگاه هسته‌ای برای اهداف صلح آمیز و با استناد به اصول حقوقی […]

به گزارش پایگاه خبری جهش، وزیر خارجه عراق خواهان حمایت جامعه جهانی برای تأسیس نیروگاه هسته‌ای با اهداف صلح‌آمیز شد.

 به نقل ازخبرگزاری رویترز، ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه عراق گفت: ما از منبر سازمان ملل از کشورهای دوست می‌خواهیم به عراق در تأسیس نیروگاه هسته‌ای برای اهداف صلح آمیز و با استناد به اصول حقوقی درباره حق کشورها درخصوص استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای کمک کنند.

عراق سه نیروگاه هسته‌ای در مجتمع التویثه که روزی مرکز اصلی پژوهش‌های هسته‌ای در جنوب بغداد بود، در اختیار داشت. اسرائیل در سال ۱۹۸۱ یکی از این نیروگاه‌ها را منهدم کرد. جنگنده‌های آمریکایی نیز طی جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۱ دو نیروگاه دیگر را منهدم کردند.

وی اظهار داشت عراق در آستانه مرحله جدیدی از تن ندادن به خواست بیگانه است.

ابراهیم الجعفری در سخنرانی خود در سازمان ملل گفت: تجارب تاریخی ثابت کرد که مرحله مابعد جنگ یک چالش به حساب می‌آید. ما تصمیمات غیرقانونی از سوی دولت اقلیم کردستان عراق را قبول نداریم و همه پرسی یک نقض قانونی به حساب می‌آید.

ابراهیم الجعفری تأکید کرد: بحران آوارگان بر دوش عراق سنگینی می‌کند.

وی درباره سوریه گفت: ما همچنان از راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه حمایت می‌کنیم.
ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.