رفتن به بالا

پایگاه خبری، تحلیلی جهش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
  • السبت ۳ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 20 January
سیستان

به گزارش پایگاه خبری جهش،  کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد همراه با گرد و غبار میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهرستانهای شمالی استان شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون را درشبانه روز گذشته به بیش از ۲ برابر حد مجاز رساند. رضا آزادمنش افزود: حد مجاز و استاندارد ذرات معلق […]

به گزارش پایگاه خبری جهش،  کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد همراه با گرد و غبار میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهرستانهای شمالی استان شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون را درشبانه روز گذشته به بیش از ۲ برابر حد مجاز رساند.

رضا آزادمنش افزود: حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را ۱۵۰ میکرو گرم بر مترمکعب عنوان و همچنین غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در این مدت ۳۲۵ میکرو گرم بر مترمکعب گزارش شده است.
وی ادامه داد: سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در این مدت در سیستان به حدود ۵۰ کیلومتر بر ساعت رسید.
وی افزود: وزش باد به نسبت شدید همراه با گرد و خاک تا اواخر وقت امروز در سیستان تداوم دارد.
منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و زهک در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.
کارشناس هواشناسی سیستان وبلوچستان گفت: حداقل دمای هوای استان در شبانه روز گذشته با ۱۲ درجه سانتیگراد مربوط به زاهدان و حداکثر دما با ۴۱ درجه مربوط به راسک مرکز شهرستان سرباز در جنوب استان بود.
وی افزود: راسک با دمای ۴۱ درجه سانتیگراد در شبانه روز گذشته گرمترین شهر کشور نیز بود.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی زیاد (۱۱.۵ درصد گستره کشور) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استانهایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و دمای زیاد هوا، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز احتمال وقوع سونامی همواره وجود دارد.

 

منبع:ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.